Národní výstava psů OSTRAVA
10. - 11.4.2010

Plemeno shih-tzu posuzovala paní RNDr . Jaroslava Ovesná.
Rik nastoupil do třídy mladých spolu s dalšími třemi konkurenty, byla na něm znát téměř dvouměsíční výstavní pauza, jen stěží jsem zvládala jeho temperament a přílišnou radost z pohybu, jeho projev působil tak trošku neukázněně :), přesto se po dlouhém a pečlivém rozhodování paní rozhodčí líbil nejvíce a získáváme svůj druhý CAJC :))

Wenrike Black z Targenu /RIK/ - Výborný 1 CAJC


Třída mladých - psi

Nadějná 4-měsíční štěňátka, sourozenci naší  ANY ,   z chovatelské stanice Breed Love se podruhé předvedla ve třídě PUPPY. Můj favorit Al Pacino si se svým „novým“ handlerem Davidem vykračoval jako profík :) a paní rozhodčí se líbil více jako jeho konkurent a tak zaslouženě získává známku VN1 . Davidovi moc gratulujeme za skvělé předvádění :)) Jeho sestřička Aphrodite, pro změnu s paničkou Míšou , byť ve třídě sama, se též velmi líbila a zaslouženě si také odnášejí známku VN 1 :)
Máme z nich velikou radost !


Aphrodite Breed Love - Velmi nadějná 1

Al Pacino Breed Love -Velmi nadějný 1

Naše pozornost se soustředí na třídu vítězů fen, kde nastupuje naše pýcha CH. Jacquel Monica z Targenu /Monička/ . Paní RNDr. J.Ovesná ji posuzuje poprvé , jsme zvědaví, jaké bude její hodnocení…. Monica bez problému získává svůj další CAC a vzápětí i titul Národní vítěz… V boji o titul BOB se rozhoduje mezi Moničkou a černobílým psem ze třídy vítězů ...napětí stoupá , ale Monička opět okouzluje svým nádherným výrazem a projevem a k naší veliké radostí získává svůj pátý titul BOB !!


CH. Jacquel Monica z Targenu

Je rozhodnuto… Míša mě přemlouvá, ať s Rikem nastoupíme do závěrečných soutěží a tak se všichni přesouváme do vedlejší haly… Zde se Míša ujímá Rika a výsledkem její práce je krásný mladý pes , který může hrdě reprezentovat své plemeno v boji o titul Nejkrásnější mladý pes výstavy ...
Tuto soutěž posuzuje pan Otakar Vondrouš a my nastupujeme do kruhu , kde je až příliš těsno , kolem nás plno psů obrovských plemen, mám pocit, že jsme " snad jediní " zástupci malého plemene ..:) Rik je poprvé v závěrečných soutěžích a ve svých 14 měsících je velmi statečný...pan rozhodčí obchází všechny psy a u nás se na chvíli zastaví..., následně poté jsme vybráni do užšího výběru mezi 10 nejkrásnějších mladých psů nedělní výstavy !
Tentokrát se RIk předvádí úžasně , za hlasitého potlesku diváků pluje po koberci s hrdě nesenou hlavou a i když jsme do finále nepostoupili, v mých očích je můj miláček " vítězem "... Jsem na něj moc pyšná !

Wenrike Black z Targenu /RIK/ v závěrečných soutěžích /grooming Míša Janáková/

Po chvilce oddechu se blíží vrchol dnešní výstavy…. Míša je nervózní a její nervozita se přenáší i na nás, zatímco Monička , nádherně učesaná , v klidu odpočívá a připravuje se na své závěrečné vystoupení v boji o Nejkrásnějšího psa IX. skupiny FCI . V této skupině nastupují favorité, kteří zvyšují naši nervozitu...krásná fenka Tibetského teriéra Brooke Shields of Darkness Báry Bláhové, maltéz p. Kupicové, mops Patrika Panýrka a další ...
za této situace je naším přáním alespoň postup do užšího výběru... Tuto soutěž posuzuje pro změnu paní Mgr. Božena Ovesná, která také posuzuje Moničku poprvé…kruh je opět plně zaplněn psy různých plemen IX.skupiny FCI a paní rozhodčí obchází celý kruh... Monica stojí vedle krásné Brooke , ale tu rozhodčí jakoby nechává bez povšimnutí a zastavuje se právě u Moničky... toto gesto v nás vyvolává naděje a vzápětí hlasatelka zve na prostřední koberec 10 nejkrásnějších psů této skupiny… jako osmé se ozývá plemeno ši-tzu. Jásáme a začínáme pomýšlet na výběr do finále… naše přání se k veliké radosti plní a Monička postupuje …paní rozhodčí si nechává po jednom všechny finalisty proběhnout po koberci… Monička chodí krásně, ale občas zazlobí a otřepe se... "naštěstí" to stejné udělá i favorizovaný maltéz, takže to nebereme jako velkou chybu.Handleři staví své miláčky do postoje, na Míše je znát veliké napětí, ale Monička je úžasná, krásně stojí s pyšným a hrdým výrazem , jakoby si byla vědoma napjaté atmosféry kolem ní…. Připadá nám to jako celá věčnost , ale během okamžiku je rozhodnuto… Paní rozhodčí posílá Míšu s Monicou na krásné třetí místo !
Naše radost je nepopsatelná :)))


CH. Jacquel Monica z Targenu - CAC, Národní vítěz, BOB, BIG 3

Dnešní výstavní úspěch je pro nás nezapomenutelný a možná i osudový...
Právě před dvěma lety 13.4. 2008 na stejné výstavě, dokonce i ve stejném pavilonu zcela nezkušená dvojice - roční Monica a její panička Míša - na své první výstavě v životě vítězí ve velké konkurenci 6 mladých fen a u přísného rozhodčího K. Hořáka získávají svůj první titul CAJC ....
Nikdo v tu dobu nemohl tušit, že je to teprve začátek skvělé výstavní kariéry této úžasné dvojice, která se společně , bezpochyby za veliké podpory dnes již manžela Davida, dokázala dostat mezi výstavní elitu ! Byl to dlouhý a náročný boj, který jako začátečníci museli zvládnout Po dvou letech se vracejí na stejné místo , kde se prezentují v závěrečném kruhu již jako ostřílená dvojice a porážejí handlery zvučných jmen...
A to vše za velikého potlesku diváků, kdy málokdo zřejmě tušil, že ta krásná fenka se jako rovnocenný soupeř vrátila do výstavního dění teprve 4 měsíce po porodu svých prvních štěňátek !

Míšo, Davide, Moničko, moc moc gratulujeme !!!